This Wednesdays live saw 39 competitions drawn, including two free giveaways! Lots of new winners and Carpy Chat from Mark & Tech about this weekends Capital Social at Old Mill Lakes.
Don’t forget to keep an eye out for lots of lives from the bank as Team Pitchers take on Team Tech once again…but who be reigned the champions?

The list of all winners can be found below:

Draw 1 – 50 Tickets for the Fox Eos 2 Man Bivvy

WINNER: Patrick Frick (120)

Draw 2 – 3 Baitwork Scent from Hell Wafters of your Choice

WINNER: Paul Freestone (99)

Draw 3 – 25 Tickets for the Drennan Feeder Rod

WINNER: Frank Beckett (76)

Draw 4 – 50 Tickets for the Daiwa Longbow Rods

WINNER: Elliott Wilson (107)

Draw 5 – Cult Distance Sticks

WINNER: Steven Dunbar (46)

Draw 6 – 50 Tickets for the Fox Explorer Barrow Deluxe

WINNER: Adrian Mikos (12)

Draw 7 – 30 Korda Klor Loop Rigs

WINNER: Andrew Croston (20)

Draw 8 – 100 Tickets for the Mystery Box

WINNER: Adrian Mikos (159)

Draw 9 – Hippopotachunk Jumper

WINNER: Wayne Essex (187)

Draw 10 – 250 Tickets for the Mystery Box

WINNER: Simon Pashley (70)

Draw 11 – 3 Nash Particle Liquids

WINNER: Simon Hunt (181)

Draw 12 – 50 Tickets for the GoPro Bundle

WINNER: Paul Barthram (43)

Draw 13 – Nash Needle Box and 4 Needles

WINNER: Richard Dixon (37)

Draw 14 – 100 Tickets for the Sleep System of your Choice

WINNER: Jerome Brown (220)

Draw 15 – 10kg CC Moore Spod Mix Bundle

WINNER: Paul Freestone (171)

Draw 16 – 100 Tickets for the Fox Frontier Lite

WINNER: Wayne Essex (38)

Draw 17 – 5kg Nash Scopex Squid Boilies of your Choice

WINNER: Stephen Nightingale (20)

Draw 18 – 100 Tickets for the Apple iPad Air

WINNER: Dale Townsend (294)

Draw 19 – 10kg Mainline Response Pellets

WINNER: Mark Cresswell (97)

Draw 20 – 100 Tickets for the Session at Wainstones Pool

WINNER: Paul Barthram (157)

Draw 21 – 3 JAG Lockdown Rod Rests

WINNER: Paul Freestone (23)

Draw 22 – 100 Tickets for the Daiwa Longbow Rods

WINNER: Thomas Sherwin (3)

Draw 23 – Nash Subterfuge Work Box

WINNER: Paul Freestone (2)

Draw 24 – Fox Camo Neoprene Boots

WINNER: Jerome Brown (147)

Draw 25 – Shimano Aerlex Spod Reel

WINNER: Johan Erasmus (142)

Draw 26 – Thinking Anglers Camfleck Rucksack

WINNER: James Fagan (56)

Draw 27 – Avid Lok Down Altitude Pod

WINNER: Greg Gibbard (256)

Draw 28 – Solar Bow-Lite Landing Net

WINNER: Simon Genther (168)

Draw 29 – 10kg CC Moore Live System Boilies Bundle

WINNER: Mark Cresswell (105)

Draw 30 – Nash Moon Chair

WINNER: Stephen Nightingale (225)

Draw 31 – Ridgemonkey Wireless Power Pack

WINNER: Anthony Parker (374)

Draw 32 – 3 Daiwa Emblem 45 QD OT Reels

WINNER: David Majnik (727)

Draw 33 – Bite Alarms of your Choice

WINNER: Jason Burgoyne (931)

EXTRA DRAW 1 – 50 Tickets for the Fox Explorer Barrow Deluxe

WINNER: Adrian Mikos (110)

EXTRA DRAW 2 – 50 Tickets for the Fox Eos 2 Man Bivvy

WINNER: Maurice Lauring (102)

EXTRA DRAW 3 – 50 Tickets for the Fox Frontier Lite

WINNER: Ken Shrubb (30)

EXTRA DRAW 4 – 100 Tickets for the Daiwa Longbow Rods

WINNER: Simon Pashley (167)

Free Comp Hippopotachunk Stickers:

Ian McKenzie

Andy Croston

Congratulations to all the winners!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.