This Sundays live saw a mega 42 competitions drawn, including a free giveaway!
Lots of Carpy Chat from Mark & Tech about the upcoming Capital Social at Old Mill Lakes, and a look at some awesome new comps that we have just launched!

The list of all winners can be found below:

Draw 1 – Hippopotachunk Beanie

WINNER: Stephen Nightingale (32)

Draw 2 – 50 Tickets for the Session at Wainstones Pool

WINNER: James Kohler (144)

Draw 3 – 50 Tickets for the Fox Frontier Lite

WINNER: Aaron Smith (151)

Draw 4 – 50 Tickets for the Ridgemonkey Power Pack

WINNER: Richard Dixon (88)

Draw 5 – 50 Tickets for the Fox Eos 2 Man Bivvy

WINNER: Patrick Frick (142)

Draw 6 – Ridgemonkey Compact Toaster XL

WINNER: David Vose (48)

Draw 7 – 100 Tickets for the September Mystery Box

WINNER: Simon Pashley (5)

Draw 8 – £50 Fink Food Voucher

WINNER: Barry Dyke (34)

Draw 9 – 50 Tickets for the GoPro Bundle

WINNER: Paul Freestone (170)

Draw 10 – 3 Pairs of Ridgemonkey Socks

WINNER: Jonathan Newbold (117)

Draw 11 – 100 Tickets for the Daiwa Longbow Rods

WINNER: David Majnik (105)

Draw 12 – Nash Scope Ops Tactical Security Pouch

WINNER: Claire Temprell (172)

Draw 13 – 100 Tickets for the Bite Alarms of your Choice

WINNER: Terry Shrubb (71)

Draw 14 – Korda Kontainer Bucket System

WINNER: Elliot Wilson (147)

Draw 15 – 100 Tickets for the Daiwa Emblem Reels

WINNER: David Majnik (226)

Draw 16 – Ridgemonkey CoZee Bucket Seat and Modular Bucket XL

WINNER: Stevie Fitzgerald (88)

Draw 17 – 100 Tickets for the Session at Wainstones

WINNER: Ken Shrubb (171)

Draw 18 – CC Moore Session Pack of your Choice

WINNER: Keyleigh Gunter (24)

Draw 19 – 5kg DNA Boilies of your Choice

WINNER: Adam Link (16)

Draw 20 – 10kg Sticky Baits Krill Pellets

WINNER: Nicholas Bristow (25)

Draw 21 – 250 Ticket for the September Mystery Box

WINNER: Pavel Jadelo (233)

Draw 22 – 3 Bite Indicators of your Choice

WINNER: Ken Shrubb (88)

Draw 23 – Korda Tackle Box Bundle

WINNER: Pavel Jadelo (190)

Draw 24 – JAG Hook Sharpening Kit

WINNER: Dave Baker (250)

Draw 25 – Korda Lead Bundle

WINNER: Barry Dyke (21)

Draw 26 – Nash Subterfuge Tech Bag

WINNER: Peter Bishop (99)

Draw 27 – Kumu Deception Hoody and Joggers

WINNER: Stephen Nightingale (210)

Draw 28 – Fox 10K Lightweight Rain Jacket

WINNER: Johan Erasmus (45)

Draw 29 – Korda Goo Bag and 6 Goos

WINNER: Kevin Spatcher (43)

Draw 30 – Fox Camolite Low Level Cool Bag

WINNER: Alec Godley (88)

Draw 31 – Daiwa Emcast Spod Rod

WINNER: Ionut Mandru (122)

Draw 32 – Korda Rig Bundle

WINNER: Stephen Nightingale (133)

Draw 33 – Fox Easy Mat XL and STR Weigh Sling

WINNER: Nathan Archer (132)

Draw 34 – 5 Season Sleep System of your Choice

WINNER: Stephen Nightingale (173)

Draw 35 – Angling Technics Bait Boat

WINNER: Stephen Nightingale (1185)

EXTRA DRAW 1 – 50 Tickets for the Ridgemonkey Power Pack

WINNER: Richard Dixon (140)

EXTRA DRAW 2 – 50 Tickets for the Daiwa Emblem Reels

WINNER: Patrick Frick (119)

EXTRA DRAW 3 – 50 Tickets for the Bite Alarms of your Choice

WINNER: Lee Watson (42)

EXTRA DRAW 4 – 50 Tickets for the Daiwa Longbow Rods

WINNER: Stephen Nightingale (123)

EXTRA DRAW 5 – 50 Tickets for the Mystery Box

WINNER: Barry Dyke (19)

FREE GIVEAWAY – CCC Hoodie, Towel & Stickers
WINNER: Steve Ring

FREE GIVEAWAY – Yellow Carp Freaks
WINNER: Matt McIntyre

Congratulations to all the Winners!

Have a look which Competitions are online now!!!


Leave a Reply

Your email address will not be published.