This weekend saw lots of lives from the the Capital Carp Social at East Delph Lakes, with the awards and ‘Bucket Fest’ captured – worth a watch if you missed it!
A quickdraw on Saturday Night and Sundays Live saw 39 Draws.

Here are the Winners From Saturdays Live Quickdraw:

Draw 1 – 50 Tickets for the Trakker Tempest Bivvy

WINNER: Carl Tilley (50)

Draw 2 – 100 Tickets for the Fox Explorer Ti Rods

WINNER: Mark Webster (58)

_________________________________________________

Here are the Winners From Sundays Live Draw:

Draw 1 – 50 Tickets for the Nash Junior Sleep System

WINNER: Amy Sutcliffe (23)

Draw 2 – CC Moore Northern Specials Pop Ups

WINNER: Paul Middleton (139)

Draw 3 – 50 Tickets for the Korda Basix Bundle

WINNER: Bartosz Sekretarczyk (60)

Draw 4 – 50 Tickets for the Nash Dwarf Bundle

WINNER: Lee Dixon (70)

Draw 5 – Fox Camo Boxers

WINNER: Mike Whittaker (6)

Draw 6 – 100 Tickets for the June Mystery Box

WINNER: Matthew Selby (65)

Draw 7 – Mainline Pastel Wafter Barrels

WINNER: Carl Betson (93)

Draw 8 – 30 Tickets for the Summit Rod Pod

WINNER: Paul Mansel (249)

Draw 9 – Fox Camo Mesh Trainers

WINNER: Nathan Dabb (121)

Draw 10 – 100 Tickets for the Fox Mini Micron

WINNER: Tony Larking (157)

Draw 11 – Nash Needle Box and 4 Needles

WINNER: Wayne Gardiner (156)

Draw 12 – 100 Tickets for the Fox 3 Season Sleep System

WINNER: Paul Gunner (27)

Draw 13 – Powapacs Radio

WINNER: Maldwyn Seal (3)

Draw 14 – Nash Bobbins Medium

WINNER: Glen Carney (59)

Draw 15 – CC Moore Pacific Tuna Session Pack

WINNER: Stuart Goodchild (2)

Draw 16 – Kumu Death Rig Hoody

WINNER: Matt Hanson (47)

Draw 17 – Ridgemonkey Bivvy Lite Pro IR

WINNER: Dominic Corper (90)

Draw 18 – 2x CC Moore Pacific Tuna PVA Bag Mix Packs

WINNER: Ashley Redman (179)

Draw 19 – Sticky Baits Krill Floater Bundle

WINNER: Stuart Goodchild (168)

Draw 20 – Korda Tackle Box Bundle

WINNER: Jermaine Derricott (112)

Draw 21 – Korda PVA Bundle

WINNER: Paul Dixon (107)

Draw 22 – Sonik Xtractor T44 Landing Net

WINNER: Colin Bogan (225)

Draw 23 – Fox AL350C Headtorch

WINNER: David Prosser (177)

Draw 24 – Korda Digital Scales

WINNER: Mark Porter (51)

Draw 25 – Vass 700 Heavy Duty Waders

WINNER: Lea Boulby (189)

Draw 26 – 10kg CC Moore Pacific Tuna and Odyssey Bundle

WINNER: Stevie Fitzgerald (242)

Draw 27 – Fox 2 Person Cooler

WINNER: Ian Kohler (72)

Draw 28 – Fox Black Label QR Rod Support Bundle

WINNER: Tony Sampson (228)

Draw 29 – Ridgemonkey Wireless Power Pack Green or Camo

WINNER: Lea Boulby (109)

Draw 30 – Trakker Tempest 200 2 Person Bivvy

WINNER: Maurice Loaring (286)

Draw 31 – Session for 4 People at Wainstones Pool

WINNER: Dervis Oztavisanlilar (180)

EXTRA DRAW 1 – 20 Tickets for the Summit Rod Pod

WINNER: Phil Johnson (3)

EXTRA DRAW 2 – 50 Tickets for the Nash Dwarf Bundle

WINNER: Jonathan Newbold (78)

EXTRA DRAW 3 – 100 Tickets for the Mini Micron X Alarms

WINNER: Paul Middleton (155)

EXTRA DRAW 4 – 100 Tickets for the Fox Explorer Ti Rods

WINNER: Petrica Frick (138)

EXTRA DRAW 5 – 50 Tickets for the Fox Explorer Ti Rods

WINNER: Steve Riggs (12)
_________________________________________________

INSTAGRAM 5 STAR BAITS FREE COMPETITION:

WINNER: ste.the.fisherman
_________________________________________________

Congratulation to all the Winners!

Have a look which Competitions are now Online!!!


Leave a Reply

Your email address will not be published.